04/10/2017

Jak wpłynąć na podświadomość i przestać się sabotować?

Klaudia Pingot
Zapisz się na newsletter i otrzymuj specnewsy

Czy Ty też czasem czujesz, że chciałabyś w końcu rozwinąć skrzydła, zrealizować swoje cele i marzenia, ale coś Cię powstrzymuje?

Czy zdarzyło Ci się sabotować własne działania i niweczyć przygotowane wcześniej plany, ale sama nie wiesz, dlaczego tak się stało?

Ten sam kłopot ma Lidka, która przysłała mi takiego maila:

Klaudio,

Nie wiem, jakie masz zdanie na temat podświadomości, która wpływa na nasze życie. Ja naczytałam się bardzo dużo na ten temat i myślę, że jakaś część mnie wciąż sabotuje moje plany i działania.
Chcę zmienić pracę i zacząć pisać bloga, ale coś mnie powstrzymuje. Może jest to lęk, może jakaś inna emocja. Myślę, że moja podświadomość mnie nie wspiera w działaniach.

Co Ty na ten temat sądzisz? Jakie masz rady?
Lidka

Na pytanie Lidki odpowiadam w krótkim filmie, który możesz obejrzeć poniżej.
Dowiesz się z niego, czy Twoje utajone procesy myślowe bardziej Ci pomagają, czy przeszkadzają.

Poznasz przykłady konfliktów wewnętrznych, które mogą dotyczyć także Ciebie
i dowiesz się jakie 6 kroków możesz wykonać już dziś, aby zrozumieć swoją podświadomość i odpowiednio nią pokierować.

 

Po obejrzeniu filmu wiesz już, że jesteśmy jak góra lodowa. To, co widać na powierzchni to jedynie jej czubek. Pozostała, ogromna część ukryta pod taflą wody czy lodu – to nasze przekonania, emocje, utajone procesy myślowe, wartości i to, w co wierzymy. I właśnie ze względu na fakt, że aż 95%, a nawet 97% całego procesu myślowego dokonuje się poza naszą świadomością, ważne jest to, aby nauczyć się, jak kierować podświadomymi procesami, mającymi tak ogromny wpływ na nasze życie.

Teraz, chciałabym usłyszeć od Ciebie – jakie masz doświadczenia związane z ujarzmianiem własnej podświadomości. Czy Twoje przekonania i nawyki wspierają Cię czy może odczuwasz ich negatywne konsekwencje? Co jeszcze mogłabyś poradzić Lidce?

Zostaw swój komentarz pod tym wpisem, aby inni również mogli czerpać wiedzę i naukę z Twoich doświadczeń.