04/18/2017

Jak przestać się martwić i myśleć pozytywnie? 5 błędów, które popełniasz.

Klaudia Pingot
Zapisz się na newsletter i otrzymuj specnewsy

Narzekanie i zamartwianie się jest naszym sportem narodowym. „Wygrywa” w nim ten, kto jest bardziej poszkodowany. Pozwala to na zaspokojenie różnego rodzaju potrzeb, których często sobie nie uświadamiamy. Tylko, czy na pewno chcemy, aby były one zaspokajane w taki sposób? Czy naprawdę sądzimy, że martwienie się i narzekanie zmieni sytuacje, które nam nie odpowiadają? Sądzę, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista.

Jednak jeśli Twoje schematy działania w dużej mierze opierają się właśnie na narzekaniu i negatywnym myśleniu, wcale nie tak łatwo jest po prostu z nich zrezygnować. Umysł podąża za tym, co znane, ponieważ wtedy czuje się bezpiecznie – nawet jeśli Tobie wcale to nie służy. Nie oznacza to jednak, że nie można tego zmienić.

Podobny kłopot ma Kamila, która przysłała mi taką wiadomość:

Droga SpecBabko, od dawna oglądam Twoje filmy, które bardzo mi pomagają. Nie wiem, czy to kwestia nastawienia, charakteru, a może genów – ale mam w zwyczaju zamartwiać się wszystkim, co mi się przydarzy. Nawet takimi rzeczami, jak codzienny wygląd, co inni o mnie pomyślą oraz czy na pewno wyłączyłam żelazko. Czasem łapię się na tym, że myślę o przyszłości w negatywny sposób i już nic mi się nie chce.
Czytam wszędzie – zmień myślenie, ale zupełnie nie wiem, co to znaczy i jak to zrobić.
Co mi podpowiesz, SpecBabko?

 

Poniższy film jest odpowiedzią na pytanie Kamili. Dowiesz się z niego, jak powstrzymać zamartwianie się i sprawdzisz, czy przypadkiem nie popełniasz jednego z 5 błędów, które prowadzą do narzekania i negatywnego myślenia i które zabierają Ci Twoją moc.

Teoria to nie wszystko. Aby skutecznie zmieniać swoje nawyki potrzebna jest praktyka. Zatem koniecznie pobierz i zrób ćwiczenie, które pomoże Ci zmienić nawyk zamartwiania się.

Liczę, że od dziś przestaniesz popełniać błędy, które mogą psuć Ci humor i wywoływać negatywne myślenie. Nie zapominaj, że Twój umysł jest wyjątkowym darem ewolucji i każdego dnia możesz wpływać na swoje życie, biznes i karierę, czyniąc je lepszymi.

Marzę o tym, by optymistyczne – nie magiczne – myślenie wpisało się w mentalność Polaków i by ludzie zrozumieli, że to na czym skupiają swoje myśli ma ogromny wpływ na ich życie i poczucie szczęścia.

Czy w Twoim życiu narzekanie i zamartwianie się również zajmują zbyt dużo miejsca? A może udało Ci się zmienić te nawyki i możesz udzielić wskazówek w tej kwestii innym SpecBabkom?

Koniecznie napisz o tym w komentarzu!